Wirus Dos 621

Powiązane firmy w katalogu

Bracia Strzelczyk
Istniejąca na rynku od wielu lat firma Bracia Strzelczyk zajmuje się przede wszystkim pośrednictwem w handlu nieruchomościami oraz w ich wynajmie. Współpraca z placówką umożliwia uzyskanie pomocy w procesie poszukiwania
Imeso
Imeso.pl to obecna na rynku od wielu lat firma, która łączy w sobie zalety serwisu oraz sklepu internetowego. Jej oferta przeznaczona jest przede wszystkim dla gabinetów medycyny estetycznej oraz salonów urody, choć z
Europejski Dom Spotkań Młodzieży
Europejski Dom Spotkań Młodzieży to instytucja, która w swojej ofercie posiada około 50 miejsc noclegowych. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, telewizję oraz internet, co czyni nocleg komfortowym oraz niezwykle wygodnym.
AD.Drągowski
AD.Drągowski to warszawska firma, która świadczy w pełni profesjonalne usługi w zakresie obrotu nieruchomościami, zapewniając pomoc w czasie kupna, sprzedaży oraz wynajmu danego lokalu. Działalność instytucji to jednak nie tylko

Wirus Dos 621

Wirus plikowy, nierezydentny, znany także jako [648], [Viena A], [Wiedeński A]. Dokleja 648 bajtów na końcu zarażonego programu typu *.COM modyfikując równocześnie trzy początkowe bajty na skok do własnego kodu. Uruchomienie zainfekowanego programu powoduje, że wirus szuka ofiary najpierw w katalogu aktualnym, a później w katalogach do których istnieje ścieżka dostępu (PATH). Jeśli nie znajdzie ofiary lub w przypadku gdy w PATH jako pierwsza znajduje się nazwa nieistniejącego katalogu odstępuje od infekcji.

Natomiast w przypadku odnalezienia kandydata sprawdza wskazanie zegara systemowego i w 7 na 8 przypadków infekuje odnaleziony program. W pozostalym przypadku zmienia pięć początkowych bajtów ofiary, wpisując na to miejsce skok do procedury restartującej system operacyjny. Programu takiego nie można uruchomić i trzeba go uważać raczej za stracony. W zainfekowanych programach zmienia datę wstawiając zamiast liczby sekund wartość 62, dzięki czemu infekuje je jednokrotnie. Ujawnia się generując napis "Writc protcct error writing drivc A Abort, Retry, Fail?" przy próbie zarażenia programu na zaklejonej dyskietce w stacji A lub na dysku zabezpieczonym przed nagraniem.

Programy o długościach zbliżonych do 64000 bajtów po infekcji nic mogą być uruchomione. Przedstawiony poniżej obrazek ukazuje fragmenty kodu programu nosiciela i wirusa [Dos 62] Infekcji poddany został program WHERE.COM (889 10986 0:00:00), którego parametry zmienione zostały po zarażeniu na (1423 10986 0:00:62).

Fragmenty kodu hexadecymalnego (po prawej) i ASCII (po lewej) programu nosiciela antywirusa DOS 621. Charakterystyczne również dla innych wirusów napisy "'.COM", "PATI I=" i "????????COM". Wyróżnione w kodzie hexadecymalnym bajty charakterystyczne i zmienione przez wirusa pierwsze 3 bajty programu.

Komentarze odwiedzających (0)

Napisz swoją opinie w komentarzu

Twoja ocena całościowa:

Zobacz również

Marszałkowska 58
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
Bracia Strzelczyk
Kostrzyńska 36
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
Abplanalp Sp. z o.o.
Al. Niepodległości 217
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
Szkoła językowa Lang LTC
Wesoła
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
Biała Lilia - Opieka nad grobami
Burakowska 5/7
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
BBHome
Al. Jerozolimskie 247 Ochota
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
Przyczepą przez Świat - wynajem przyczep