Sprawdzanie dysku

Powiązane firmy w katalogu

Abplanalp Sp. z o.o.
Abplanalp to renomowana firma, która od wielu lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych technologii w zakresie obróbki metali. Współpracuje z cenionymi producentami obrabiarek, co stanowi gwarancję wysokiej jakości
Kancelaria Księgowo-Podatkowa Abacus
Kancelaria Księgowo-Podatkowa Abacus to firma, która zajmuje się prowadzeniem ksiąg handlowych, ryczałtu ewidencjonowanego, ksiąg przychodów i rozchodów, a także obsługą kadrowo-płacową oraz deklaracjami ZUS.
Restauracja Słoik
Słoik to restauracja, które oferuje przysmaki należące do polskiej kuchni, choć w nieco bardziej nowoczesnej wersji. Skupia się jednak przede wszystkim na smakach typowo domowych, proponując pożywne śniadania oraz obiady. Nazwa lokalu
Przyczepą przez Świat - wynajem przyczep
Przyczepaprzezswiat.pl to firma, która świadczy usługi w zakresie wypożyczania przyczep kempingowych. Te profesjonalne pojazdy są w pełni wyposażone, dzięki czemu doskonale nadają się na wycieczki w nawet najdalsze zakątki świata.

Sprawdzanie dysku

Celem działania każdego wirusa są pliki zawarte na twardym dysku lub sam dysk. Aby skontrolować czy już nie doszło do infekcji wirusem należy:

Załadować system z dyskietki sprawdzającej,

Dokonuje się tego przez włożenie dyskietki do stacji A: i naciśnięcie klawisza "Reset". Operacja ta jest konieczna przy każdorazowym testowaniu dysku. Likwiduje się w ten sposób ewentualnego rezydentnego wirusa z pamięci operacyjnej uniemożliwiając mu działanie.

Sprawdzić dyskietkę sprawdzającą.

Instrukcją "szukaj.ich a:" zgodnie z zasadą "sprawdzić sprawdzone" należy przetestować samą dyskietkę. Mogła bowiem ulec ona zarażeniu po przypadkowym odklejeniu się otworu zezwolenia na zapis i po różnych operacjach na niej wykonywanych.

Sprawdzić dysk twardy.

Instrukcją "szukaj.ich c:" należy przetestować każdą partycję każdego posiadanego dysku twardego. W miarę możliwości przy pierwszym testowaniu należy uruchomić program z opcjami sprawdzania wszystkich plików (nie tylko standardowo *.COM, *.EXE, *.SYS ale i *.BIN, *.OV? itp.) w poszukiwaniu wszystkich, nawet rzadko występujących wirusów. Przykłady sprawdzania dysku twardego znajdują się w Dodatkach.
Testowanie dysku twardego powinno być co jakiś czas powtarzane. Dobrze jest np. w pliku autoexec.bat umieścić wywołanie krótkiego programu pytającego "Czy chcesz przeprowadzić test antywirusowy ?". Jest to w naszych warunkach ciągłej pogoni za czasem istotne przypomnienie o grożącym ze strony wirusów niebezpieczeństwie.

Komentarze odwiedzających (0)

Napisz swoją opinie w komentarzu

Twoja ocena całościowa:

Zobacz również

Burakowska 5/7
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
BBHome
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
Interium
Opaczewska 43
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
Klinika Medycyny Estetycznej Estetica Nova
Al. Niepodległości 217
Oceń firmę
pierwszy
Brak opinii
Szkoła językowa Lang LTC
Al. Jerozolimskie 96 Ochota
1 opinie
Imeso