Antywirusowe programy szperacze

Powiązane firmy w katalogu

Stalgast sp. z o.o.
Stalgast.com to firma, która zajmuje się zaopatrywaniem lokali gastronomicznych w niezbędny do ich prowadzenia sprzęt oraz akcesoria. Oferuje najwyższej jakości meble ze stali nierdzewnej, naczynia, przybory kuchenne, a także akcesoria
Klinika Medycyny Estetycznej Estetica Nova
Klinika Medycyny Estetycznej Estetica Nova to placówka, której działanie skupia się przede wszystkim na przeprowadzaniu zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, dermatologii, a także kosmetologii. Jej głównym celem
Biała Lilia - Opieka nad grobami
Firma biala-lilia.pl zajmuje się dbaniem o groby, którymi z jakichś względów nie może się zaopiekować ktoś spośród rodziny bądź znajomych zmarłego. Często przeszkodą bywa podeszły wiek, stan zdrowia, czy też zbyt
Europejski Dom Spotkań Młodzieży
Europejski Dom Spotkań Młodzieży to instytucja, która w swojej ofercie posiada około 50 miejsc noclegowych. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, telewizję oraz internet, co czyni nocleg komfortowym oraz niezwykle wygodnym.

Antywirusowe programy szperacze

Programy te powstały na bazie założenia, że nie istnieje całkowicie pewne zabezpieczenie systemu przed infekcją wirusową. Program szperacz przeszukuje wszystkie ewentualne miejsca lokalizacji kodu wirusa w przypadku zarażenia systemu. W praktyce istnieje bardzo wiele algorytmów takiego przeszukiwania. Szczególną uwagę zwraca się w nich na pliki wykonywalne i newralgiczne obszary dyskowe.

Istnieje wiele programów pozwalających automatycznie utworzyć kopie np. Master Boot Sectora czy Boot Sectora (np. SHRDOG czy BOOTSAVE), które przechowywane ułatwią naprawienie skutków działania wirusów właśnie w tych miejscach. W przypadku nic posiadania takiego programu zawsze jeszcze można takie kopic utworzyć "ręcznie" dowolnym edytorem dyskowym.
Z wirusami komputerowymi na pewno się zetkniesz bądź więc do tego przygotowany.

Szperacze (antywirusy) opierają się na poszukiwaniu w ciele badanych programów lub dysków ciągów bajtów charakterystycznych. Można by to porównać do prostego szukania wyrazu w słowniku. Po znalezieniu pierwszej litery (dla programu pierwszego znaku z charakterystycznych bajtów) sprawdzana jest druga i następne, aż do zgodności znalezionego wyrazu z poszukiwanym wzorcem. Jeżeli jakiegoś znaku nie ma oznacza to, że poszukiwany wyraz w słowniku nie występuje.

Dzięki temu, że bajty charakterystyczne są często publikowane dla każdego nowego wirusa, istnieje ciągla możliwość unowocześniania szperaczy, czy to przez ich twórców czy przez użytkowników zapisujących po prostu nowe informacje do bazy znanych szperaczowi wirusów.

Komentarze odwiedzających (0)